10 Haziran 2009 Çarşamba

Mezun oluyorum anne!

Robert birkaç hafta önce koşarak eve geldi ve “Mezun oluyorum anne!” diye bağırdı. Okulda mezuniyet töreninden bahsetmişler.

Robert Cem mezun oluyor.

13 Haziran 2009'da. Robert Cem. Mezun oluyor ve diploma alıyor.

Bunun anlamını kavrayabilir misiniz? Yıllar ama yıllar süren çabayı, emeği, umutları, ter ve gözyaşını, küçük başarıların getirdiği büyük mutlulukları, sky is the limit diyerek, ufak hedeflerle başlayıp, her bir başarıda yüreklenip, biraz daha, biraz daha yükseltilen çıtayı. Bıkmadan, sıkılmadan, yorulmadan, bıkıp, sıkılıp, yorulup ama gene de inatla, inançla devam edilen bir yolculuğu. Anlayabilir misiniz bütün bunları? Dürüst bir cevap vereyim. Pek sanmıyorum. Ama hayal edebilirsiniz belki.

Sevinç, gurur, biraz hüzün... hepsini bir arada yaşıyorum. Ama en öne çıkan, onunla duyduğum gurur. O diplomanın arkasındaki her notta disiplini, emeği, saatlerce çalışmaları var.

Robert Cem mezun oluyor.

Birkaç gün sonra okullar kapanacak ve bizim için de bir dönem kapanacak. Ve Robert artık bir lise öğrencisi olacak. Hayatımızın en güzel koşturmalarından birini yaşıyoruz şimdilerde. Yeni giysiler, tören provaları ve hazırlıklar içinde bir heyecan hali. E, kolay değil tabii, Robert Cem mezun oluyor.Hiç yorum yok: