2 Ocak 2014 Perşembe

İş hayatı


Bugün Robert Cem işe başladı  Enka Okullarında idari asistan olarak çalışacak. Yani mezun olduğu okulunda bir çalışan artık. Geçenlerde tesadüfen karşılaştığımız ve çocukları Cemo'dan 4-5 yaş küçük olan bir veli "Enka'da sen bir efsanesin" demişti. Her seviyeden öğrenciler onu tanıyor, seviyor, sayesinde dünyayı öğreniyorlardı. Ne büyük bir zenginlik düşünsenize... Hayatına dokunduğu binlerce insan var oğlumun ve insanların içlerindeki güzellikleri ortaya çıkarmaya bu kez bir yetişkin olarak devam ediyor.

Ama şunu söylemeden geçemeyeceğim, Robert Cem de ben de çok şanslıyız, Enka Okulları gibi büyük bir ailenin parçası olduğumuz ve orada onu çok seven dostları olduğu için. 

Hani bir darbe yersiniz, tak diye nefesiniz kesilir, kilitlenir kalırsınız ya, sanırım oğlum doğduğu günden beri içimde kilitlenmiş, kalmış o nefesin bir kısmını verdim bugün...

Yeni bir yola çıktın bugün. Yolun açık olsun oğlum... Yanında seni seven, destekleyen, yeri geldiğinde zorlayan, büyüten, gerektiği kadar yolunu açan ama öğrenmen için kenara çekilmesini de bilen, öğrendiğin ve öğrettiğin, hayatı seninle sevgiyle, cömertçe paylaşan yol arkadaşlarınla, pırıl pırıl, parlak, umut dolu olsun yolun. 
Hep...

4 yorum:

Sohbet Ç. dedi ki...

Tabrik ederim.Yazınızı okurken gözlerim doldu.İnşallah işinde de çok iyi yerlere gelir Robert Cem

Unknown dedi ki...

Merhaba gun hnm,
Yazılarınızı geçti olsa hepsini takip ediyorum.hepsinide gözü yaşlı bir sekilde okuyup yüzümde gülümseme ve umutla bitiriyorum. Ben 4 yasında downlu yigit ve onun 3 yaşındaki kardesi yağışın annesiyim. Siz tahmin edemeyeceğiniz kadar yararlı ve onumuzu açan isler yapıyorsunuz . Kendi adıma bana ornek olduğunuz ve ufkumu açtığınız için teşekkür ederim. Uzun ve sağlıklı yasayın evlatlarınizla. Hem onların hemde biz annelerin sizden öğrenecek çok şeyi var.
Sevgilerimle izmirden nihan

Gün Bilgin dedi ki...

Sevgili Sohbi,

Çok teşekkür ederim :)

Gün Bilgin dedi ki...

Sevgili Nihan,

Öncelikle Yiğit'i ve Yağış'ı öperim. Söyledikleriniz çok değerli, çok teşekkür ederim. Yaptıklarım sizi yüreklendiriyorsa ne mutlu bana. Siz ailelere ve çocuklarımıza faydalı olmak en büyük hedefim. Daha uzun yıllar burada olma niyetindeyim inşallah, hep beraber, hep daha iyiye :)