Bildiri Sayfası

BİLDİRİ SAYFASI

http://www.gunbilgin.com sitesinde verilen bilgiler hasta/ziyaretçi ile doktoru arasındaki ilişkiyi desteklemek amacıyla verilmektedir, bu ilişkinin yerini alamaz.

Bu web sitesi Down Sendrom'lu insanların ailelerine ve medikal/eğitim uzmanlarına yöneliktir.

Bu sitenin misyonu aile bakışaçısından yola çıkarak Down Sendromu hakkında geniş bilgi ve kişisel deneyim aktarımı yapmaktır.

İsim, email veya adres bilgisi sorulmaz.

Alıntı yapılan yerlerde referanslar bildirilmektedir. Referans verilmeyen yazılar kişisel deneyim olarak değerlendirilmelidir.

Site ile ilgili iletişim maili Profil sayfasında bulunabilir.

Bu site herhangi bir finansal destek almamaktadır.

Bu sitede reklam uygulaması yapılmamaktadır.

Bu bir kişisel blogdur. Blog sahibi yorumları her 15 günde bir kontrol eder. Bütün kullanıcılar tıp dışı meslek sahibi kabul edilirler.

Kullanıcılar ve moderatörler her zaman saygılı ve dürüst davranmalıdır. Aksi takdirde, blog sahibi başka bir uyarı yapmadan maillerini silme ve kullanıcıyı yasaklama hakkına sahiptir.

Bu kamuya açık bir blogdur. Yorum bırakanların tüm yazıları kamuya açıktır. Yorumlar yazarları tarafından dilediklerinde silinebilir.

Tüm kullanıcılar kişisel deneyim hariç herhangi bir sağlık/medikal bilgi verdiklerinde gerekli refereansları da sağlamalıdırlar. "Kişisel deneyim ile kastedilen kişinin kendisinin deneimlediği herhangi bir şeydir.

Kullanıcılar bilgileri dahilinde doğru enformasyon iletmelidirler.

Site sahibi/moderatörü gönüllü olarak çalışmaktadır ve bu web sitesinden bir kazanç elde etmemektedir.THE STATEMENT PAGE

The information provided on www.gunosborn.blogspot.com is designed to support, not replace, the relationship that exists between a patient/site visitor and his/her physician.

This web site is directed to families of people with Down Syndrome and medical/educational professionals.
The mission of this site is provide a wide range of information and personal experience writings regarding Down Syndrome from parent perspective.

No information such as name, email or address is collected.

All information is referenced where applicable. All non-referenced information is considered to be personal experience.

The contact email regarding this website can be found under Profile."

The site does not require any funding.

The site does not host any form of advertisement

This is a personal blog. The owner of the blog moderates the comments at every forthnight. All users are by default considered as non-medical professionals.

The platform users and moderators must behave at all times with respect and honesty. If not, the blog owner has the right to delete their posts and ban the user without any notification.

This is a public blog, all information provided by commentators are open to public. The comments can be deleted by their writers at any point.

All users must give references (links for ex.) to the health/medical information they provide, when it is not personal experience. What we mean by personal experience is anything the person has undergone himself/herself.

The platform users must post information which are true and correct to their knowledge.

The owner/moderator is a volunteer and do not make any profit from this web site.